Aktuálně ve škole

 

 

 

Aktuálně ve škole      Informace o škole      Jak do školy      Prohlídka školy      Kontakty      Školská rada      Školní poradenské pracoviště      Termíny      Školní hřiště      Tělocvičny      Kroužky


 

 


18. září 2023

Ředitelské volno

 
Vážení rodiče, milí žáci,
 
na základě § 24 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, ve znění pozdějších předpisů, Vám oznamuji, že jako ředitel školy ZŠ a MŠ Olomouc, Svatoplukova 11, p.o., z organizačních důvodů vyhlašuji na 29. září 2023 pro základní školu "volný den".
Provoz školní družiny bude pro zájemce zajištěn od 6:30 do 16:00, pro její využití kontaktujte vedoucího ŠD Karla Zendulku (karel.zendulka@zssvatoplukova.cz).
 
Obědy jsou všem automaticky zrušeny.
 
 
Jiří Vymětal
 
 

14. září 2023

Klubko

 

Srdečně vás zveme na 1. setkání KLUBKA.

klubko

 


4. září 2023

Slovo ředitele

 

Vážení rodiče, milí žáci, 

je to tady. Dnes konečně vstupujeme do nového školního roku!

Doba se hekticky vyvíjí, a tak i na naší škole nás čeká řada změn: nové tváře, nové předměty, nová forma komunikace v Bakalářích, nové výzvy (například integrace umělé inteligence do výuky). Ruku v ruce se změnami je ale třeba o to víc zpevnit to podstatné, naše pilíře, zásadní hodnoty vzdělávání.

Na Svatoplukově škole dlouhodobě cílíme na co nejkomplexnější přípravu dětí na život: pestrými metodami a formami práce je vybavujeme informacemi, zkušenostmi, dovednostmi. Programově pracujeme na rozvoji a posilování základních funkčních gramotností jak akademických, tak sociálně-emočních a snažíme se budovat schopnost kritického myšlení. Výuku co nejvíce individualizujeme a diferencujeme, aby bavila a naplňovala jak děti mimořádně nadané, tak děti, které mají momentálně nějaké limity. Důraz klademe na efektivní spolupráci v kolektivu, ohleduplný vztah ke světu, budování osobního hodnotového systému.

Mottem naší školy zůstává “naplno a s radostí", v jeho duchu u nás pozitivní energie koluje mezi dětmi, zaměstnanci školy i rodiči, za což jsme moc rádi. Udržet tento stav je pro nás prioritou číslo jedna.

Každý rok naplno a s radostí pracujeme na tom, abychom zůstali sami sebou, ale v lepší a lepší podobě. Tak tomu bude i letos. Díky za vzájemnou podporu!

Vzhůru do roku nových výzev a stále pokračujícího seberozvoje,

 

Jiří Vymětal

 


19. srpna 2023

Začátek školního roku 2023/2024

 

Vážení rodiče, milí žáci,

školní rok 2023/2024 započne v pondělí 4. září 2023 první hodinou, která odstartuje v 8:00.

Už se moc těšíme na to, až opět škola ožije!

 

Nový školní rok

 


 

Mateřská škola