Světová škola

Naše škola se ve školním roce 2018/2019 vstupuje do projektu Světová škola a v roce 2021/2022 získala titul Světové školy.

Oceněním Světová škola se v současné době pyšní 115 českých mateřských, základních a středních škol a téměř dvě stovky dalších škol z Evropy. Základní filozofie podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej.

Světová škola je místem, kde:

- globální témata tvoří přirozenou součást výuky a života školy;
- se žáci pod vedením týmu učitelů zabývají aktivně světovým děním a sledují aktuální vývoj v rozvojovém světě;
- žáci, učitelé i širší veřejnost získávají informace o globální problematice;
- žáci identifikují místní problémy s globálním přesahem a usilují o jejich řešení;
- je nejméně jedenkrát za rok ve spolupráci s místní partnerskou organizací uspořádána akce
- je společný cíl přispět k řešení vybraného problému.

Svetova_skola_horizontalni_logo_cerna (1)   CR-pomaha      logo-arpok      Varianty__uplne-horizontalni        clovek_v_tisni

A     B

C     D

4. dubna 2022

Knižní jarmark - dar Ukrajině

S radostí vám oznamujeme, že peníze, které se nám podařilo od vás formou dobrovolných příspěvků našetřit, doputovaly na místo svého určení!

Řekli jsme si, že koncovkou částku musíme nutně vylepšit a tak se také stalo.

Mnohokrát děkujeme za Vaši účast a příspěvky!

Můžeme být na sebe hrdí!

SOS Ukrajina

30. března 2022

Knižní jarmark

Známe koncové výsledky!

Podle našich propočtů se do akce zapojilo na 156 dárců, kteří přispěli celkovou sumou 15 800,-Kč. Doba, za kterou se nám tato finanční částka podařila vybrat, činila 7 hodin.

Nadto se nám do projektového dne podařilo pozvat 10 velice zajímavých hostů, kteří svými příspěvky celkově obohatili již tak pestrý program dnešního dne.

Za tým Světové školy i tým Čtenářské gramotnosti vám všem srdečně děkujeme!

Vyhodnocení akce

2. března 2022

Knižní jarmark

Kde: ZŠ a MŠ Olomouc, Svatoplukova 11

Kdy: úterý 29. 3. 2022 / 10:00 – 18:00

Darovat knihy můžete od 3. 3. – 25. 3. v době od 7:30  – 14:00
(do boxů za vstupními dveřmi do budovy školy, nebo 2
 si volné odpoledne a přijďte osobně knihy koupit za symbolický poplatek.

Výtěžek z akce poputuje na humanitární pomoc Ukrajině.

Knihy, které zůstanou, budou dětem věnovány do čtenářského koutku a třídních knihovniček.

Těšíme se na vás!

Tým dětí ze Světové školy