Kvítka

,,Dětská hra je vážné zaměstnání. Je nesmírně důležitá pro vývoj každého dítěte.

Prostřednictvím hry a hračky dítě poznává svět, jeho tvary, barvy, vztahy….“

...prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc.

Věkové složení naší třídy je od 4 do 6 let. Děti se mění z měsíce na měsíc a rychle se rozvijí po všech stránkách. Snažíme se tedy o individuální přístup a zároveň s dětmi pracujeme na vytváření si prvních kamarádských vztahů v příjemném , bezpečném a tvořivém prostředí naší třídy. Dále ve třídě uplatňujeme pravidla, která děti vedou k dodržování základních společenských norem.  Podporujeme jejich samostatnost, učení se navzájem od sebe a budování přátelské atmosféry.

Pavla Dzurianová – učitelka a zástupce ředitele ZŠ pro MŠ (absolventka ÚSO - Střední pedagogické školy v Přerově, CŽV na UP v Olomouci: Studium pro vedoucí pedagogické pracovníky)

Mgr. Alžběta Kočí - učitelka MŠ (ŠCER Jihlava, obor předškolní a mimoškolní pedagogika; UP Olomouc PdF učitelství pro SŠ; Stevenson College, Edinburgh HNC Early Education and Childcare)

Lucie Richtermocová- asistentka pedagoga (absolventka SOU s maturitou, kurzu Asistent pedagoga)

Provoz MŠ : 6:30 - 16:30 hod.

MŠ se uzamyká : v 8:30 hod.

Vyzvedávání dětí po obědě: 12.15 – 12.30

Vyzvedávání stravy do jídlonosičů: 12.15. – 12.25

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkakvitka@zssvatoplukova.cz , 585 001 049

FOTOGALERIE: odkaz posíláme emailem

PRAVIDELNÉ AKTIVITY - zařazujeme s dětmi v průběhu týdne, uzpůsobujeme dle mometální situace

úterý - meditace

středa - chodíme do terénu

pátek - velké cvičení, opičí dráha

Zdraví a nemoc:

Do kolektivu jsou přijímány POUZE ZDRAVÉ DĚTI! V případě náhlé nemoci jsou rodiče informováni telefonicky.

TŘÍDA - Kvítka

RÁMCOVÝ REŽIM DNE:

6.30 hod.  -   8.30 hod.

6:30 hod. - 8:00 hod.

Scházení dětí, spontánní činnosti, herní aktivity, individuální práce s dětmi.

Scházení předškoláků.

8.30 hod.   -   09.50 hod.

Přesnídávka, pohyb. chvilky, řízené aktivity.

09.50 hod. - 11.50 hod.

Hygiena, převlékání, pobyt venku.

11.50 hod. – 12.30 hod.

Hygiena, příprava na oběd.

12.30 hod. - 13.50 hod.

Poslech četby, hud. chvilky, odpočinek na lehátku, klidové činnosti pro děti, které nespí.

13.50 hod. - 16.30 hod.

Odpolední činnosti, svačina, herní aktivity, individuální práce s dětmi.

V průběhu celého dne mají děti k dispozici pitný režim, časové údaje jsou orientační, přizpůsobují se potřebám dětí a reagují na momentální situace.

Taktéž hygiena probíhá dle individuálních potřeb dětí.

RANNÍ SCHÁZENÍ KVÍTEK:
6:30 - 7:00 ve třídě VČELKY (2.poschodí, zadní třída)

ODPOLEDNÍ ROZCHÁZENÍ KVÍTEK:
16:00 ve třídě VČELKY (2.poschodí, zadní třída)

INFORMACE K ORGANIZACI LETNÍCH PRÁZDNIN 2024

PROVOZ MŠ: 1. 7. - 9. 8. 2024 (6.30 – 16.30)

BUDOVA: Řepčínská 54

MŠ UZAVŘENA: 12. 8. – 30. 8. 2024

Vážení rodiče,

v měsících červenci a srpnu budou probíhat na budově Svatoplukova stavební úpravy, letní provoz školky bude tedy zajištěn pouze ve dvou třídách na budově Řepčínské.

Předpokládaný počet dětí, které můžeme přijmout, bude 52.

Prodloužením provozu školky v letních měsících bychom rádi podpořili pracující rodiče. Prosím zvažte umístění dětí na dobu nezbytně nutnou.

Závazné přihlášení proběhne v měsíci květnu.

Děkujeme za vzájemnou vstřícnost a pochopení

Tým pracovníků MŠ Na Trati, Svatoplukova, Řepčínská.

PLAVÁNÍ

PLAVÁNÍ

předškoláci začínají tento týden lekce plavání !!!

Dnes se s dětmi podíváme do městské knihovny, bude zajištěn program s názvem 'Kamil neumí lítat'

Děti se dnes můžou těšit na profesionálního včelaře a jeho besedu o včelách.

Paní Borošová si pro nás připravila další bezva pohádku :)