Včelky

"Když vstoupíš do naší třídy… ty budeš KAMARÁD, ty budeš DŮLEŽITÝ, ty budeš VYJÍMEČNÝ,
ty budeš RESPEKTOVANÝ, ty budeš OBJEVITEL, ty budeš TEN DŮVOD   …proč jsme tu!

Naši třídu utváří skupina šikovných a pilných včelek a čmeláčků (dívek a chlapců) ve věku 4,5 - 6 let, případně děti s odkladem školní docházky.

Komplexní rozvoj osobnosti dítěte v předškolním věku je velmi důležitý pro plynulý a bezproblémový přechod dítěte z předškolního zařízení do školy. Ve třídě využíváme prvky vzdělávacího programu “Začít spolu”, dle kterých děti pracují v centrech aktivit a rozvíjí tak komplexně své vědomosti, dovednosti a schopnosti, svůj osobnostní potenciál. Za nezbytné pro naši práci považujeme úzkou spolupráci se zákonnými zástupci dětí a naší základní školou, zejména s paní učitelkami 1.třídy.

CÍLEM předškolní třídy je úspěšný budoucí usměvavý prvňáček bez slziček doma i ve školní lavici.

Eliška Prášilová - učitelka

Bc. Karla Sedlářová – učitelka (absolventka Pedagogické fakulty UP v Olomouci, obor: spec.pedag.před.věku)

Veronika Burešová - asistentka pedagoga

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkavcelky@zssvatoplukova.cz, 585 001 049

FOTOGALERIE: http://skolkavcelky.rajce.idnes.cz (Přístupové heslo k fotkám rodičům sdělíme na požádání.)

V NAŠÍ TŘÍDĚ NABÍZÍME:

Logopedickou depistáž, spolupráci s PPP a SPC; úzkou spolupráci se ZŠ, zejména pak s 1. třídou; program “Cestička do školy”; různé zájmové aktivity dle aktuální nabídky MŠ.

RANNÍ SCHÁZENÍ VČELEK:
6:30-7:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída), od 7:00 již ve své třídě ve 2.poschodí (zadní třída)

ODPOLEDNÍ ROZCHÁZENÍ VČELEK:
15:30-16:00 ve třídě Kvítka (2.poschodí, přední třída), od 16:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída)

CO BUDOU VAŠE DĚTI VE ŠKOLCE POTŘEBOVAT během dalších dní

PROBĚHLÉ AKCE: 5.9. Třídní schůzky, 19.9. Výlet do Smetanových sadů a botanických skleníků, 25.9. Turistický vláček, 2.10 a 9.10. LOGO depistáž, 18.10. Muzikohrátky, 23.10. Dyniáda, 25.10. Papoušci, 30.10. prev. prog. Zoubky; 7.11. Podzimní výlet do parku, 15.11. Večerníček, 23.11. Planetárium Morava.; 28.11. Barevné planety v Pavnosti poznání; 5.12. Mikulášování; výlet na Zámek v Náměšti na Hané -"Kouzlo adventu"; 12.12. Prima Vizus diagnostika očních vad; 18.12. Voňavé vánoční "besídkování"; 19.12. nadílka Ježíška, 15.1. Zazvonil zvonec a je tady poádka; 16.1. Beseda s městskou policií Olomouc; 17.1. Africké bubínky

V tento den proběhne focení všech tříd naší MŠ pro Olomoucký deník v rámci projektu Naše školka.
Přiveďte děti do 8:00 hod! Děkujeme

05.02.2019

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

MILÍ RODIČE, ZVEME VÁS NA TŘÍDNÍ SCHŮZKY, KTERÉ BUDOU ZAMĚŘENY NA INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE 2. POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU. (vyhodnocení úrovně výchovně-vzdělávacího procesu v naší třídě, problematika individuálních oblastí vývoje; před-plavecký výcvik, plánované akce na měsíce únor až červen, schůzka v ZŠ pro předškoláky; jarní prázdniny - provoz, provoz MŠ během měsíců červenec až srpen; individuální konzultace dle rozpisu...)
TŘÍDNÍ SCHŮZKY ZAHÁJÍME SPOLEČNĚ V 15:30!! Poté budou následovat individuální konzultace dle harmonogramu (bude umístěn v šatně). V následujících dnech (středa, čtvrtek) budou individuální konzultace v čase od 15:00 do 17:00 (na každého budeme mít vyhrazen čas cca 15min.) V úterý po třídních schůzkách od 16:15 do 17:00.

07.02.2019

ZIMNÍ POHÁDKA

V pátek 8. února budeme mít ve třídě, společně s předškoláky Motýlky z budovy Řepčínská, maškarní karneval.
Budeme rády, pokud bude každé dítě oblečeno do vhodného kostýmu a případně donese nějakou drobnost v podobě ovoce, zeleniny nebo zdravého mlsání na společnou párty. Děkujeme

KOLO ČASU

V 10 hodin budou mít manželé Pokorní pro nás a "naše" děti připravený nový hudebně-pohybový program inspirovaný slovanskými mýty. Program je sestaven jako procházka ročním koloběhem provázená etnickými hudebními nástroji, pohybem a živly.

TÉMA: TVOŘENÍČKA OD SRDÍČKA
Program paní učitelek z 1. třídy ZŠ. :-) Pouze pro přihlášené předškoláčky!!
Paní učitelky si děti vyzvednou v kmenové třídě v 15:00, přemístí se s dětmi do tělocvičny ZŠ Svatoplukova. Cestička do školy bude probíhat od 15:00 do 16:30. Děti si vyzvedněte u paní učitelek po skončení Cestičky v tělocvičně v 16:30.
UPOZORŇUJEME: MŠ OD 16:30 UZAVŘENA, po tomto čase NENÍ MOŽNÉ se s dětmi vracet do šaten nebo do tříd pro zapomenuté hračky, věci atp.! Všechny věci budou mít děti u sebe v Cestičce do školy.

19.02.2019

KINO METROPOL

Představení Hudebního divadla dětem Michaely Novozámské z Hradce Králové – Koncert s divadelní výpravou – Povídejme si děti.

Program mediků Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

TÉMA: HRAJEME SI SPOLEČNĚ

TÉMA: SPORTUJEME S ÚSMEVĚM

Canisterapie

Tradiční setkání dětí a přátelských canisterapeutických pejsků. Program začíná v 9:00hod.

TÉMA: JAK NÁM TO ŠLO A NAŠE POŘÁDNÁ SPOLEČNÁ OSLAVA...:-)
Program paní učitelek z 1. třídy ZŠ. :-) Pouze pro přihlášené předškoláčky!!

ÚTERÝ 4.6.2019 pojedeme s dětmi do Hluboček, kde pro nás budou mít lektoři org. Newmanschool nachystaný dopolední program s názvem: "Co se děje v hlavě" .
DOPOLEDNÍ SVAČINKU A OBĚD NA TENTO DEN HROMADNĚ ODHLÁSÍME!"

25.06.2019

SOVIČKY

Na zahradu za námi přiletí krásné sovy a sovičky. :-)