Včelky

"Když vstoupíš do naší třídy… ty budeš KAMARÁD, ty budeš DŮLEŽITÝ, ty budeš VYJÍMEČNÝ,
ty budeš RESPEKTOVANÝ, ty budeš OBJEVITEL, ty budeš TEN DŮVOD   …proč jsme tu! :-)

Naši třídu utváří skupina šikovných a pilných včelek a čmeláčků (dívek a chlapců) ve věku 4,5 - 6 let, případně děti s odkladem školní docházky.

Komplexní rozvoj osobnosti dítěte v předškolním věku je velmi důležitý pro plynulý a bezproblémový přechod dítěte z předškolního zařízení do školy. Ve třídě využíváme prvky vzdělávacího programu “Začít spolu”, dle kterých děti pracují v centrech aktivit a rozvíjí tak komplexně své vědomosti, dovednosti a schopnosti, svůj osobnostní potenciál. Za nezbytné pro naši práci považujeme úzkou spolupráci se zákonnými zástupci dětí a naší základní školou, zejména s paní učitelkami 1.třídy.

CÍLEM předškolní třídy je úspěšný budoucí usměvavý prvňáček bez slziček doma i ve školní lavici.

Eliška Prášilová - učitelka

Bc. Karla Sedlářová – učitelka (absolventka Pedagogické fakulty UP v Olomouci, obor: spec.pedag.před.věku)

Veronika Burešová - asistentka pedagoga (kurzu Asistent pedagoga)

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkavcelky@zssvatoplukova.cz, 585 001 049

FOTOGALERIE: http://skolkavcelky.rajce.idnes.cz (Přístupové heslo k fotkám rodičům sdělíme na požádání.)

V NAŠÍ TŘÍDĚ NABÍZÍME:

Logopedickou depistáž, spolupráci s PPP a SPC; úzkou spolupráci se ZŠ, zejména pak s 1. třídou; program “Cestička do školy”; různé zájmové aktivity dle aktuální nabídky MŠ.

RANNÍ SCHÁZENÍ VČELEK:
6:30-7:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída), od 7:00 již ve své třídě ve 2.poschodí (zadní třída)

ODPOLEDNÍ ROZCHÁZENÍ VČELEK:
15:30-16:00 ve třídě Kvítka (2.poschodí, přední třída), od 16:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída)

CO BUDOU VAŠE DĚTI VE ŠKOLCE POTŘEBOVAT během dalších dní

Tato akce pro rodiče, prarodiče, sourozence, tety a strýce bude spojena s pasováním školáků a rovněž i s pasováním našich mladších včelích dětí na „regulérní“ předškoláky! Účast všech dětí je důležitá – nutná - povinná! 😊
Pro každé dítě budeme mít připravené upomínkové PŘEKVAPENÍ!
ZÁBAVNÝ PROGRAM NEBUDE CHYBĚT! 😉

S pyžamovou party a s dováděním do pozdních hodin se počítá! 😊
Budeme rády za sladkosti, slanosti, zdravé ovoce či zeleninu na večerní hostinu a za INGREDIENCE NA SPOLEČNOU VEČEŘI DĚTÍ – ZAPÉKANÉ TOASTY se šunkou, sýrem, kečupem… 😉 😉
Sobotní SNÍDANĚ v podobě koláčů, muffin, bábovek, štrúdlů atp. je vítána a budeme moc rády, když nám maminky něco upečete a přinesete v pátek do MŠ.
Odchod dětí: sobota v čase 8:00 - 8:30.
Prosíme o vyplnění souhlasu či nesouhlasu s přespáním Vašeho dítěte v MŠ!

25.06.2019

SOVIČKY

Na zahradu MŠ na Trati za námi přiletí krásné sovy a sovičky. Dozvíme se spousty informací a podíváme se na tato krásná stvoření z blízka. :-)