Včelky

"Když vstoupíš do naší třídy… ty budeš KAMARÁD, ty budeš DŮLEŽITÝ, ty budeš VYJÍMEČNÝ,
ty budeš RESPEKTOVANÝ, ty budeš OBJEVITEL, ty budeš TEN DŮVOD   …proč jsme tu! :-)

Naši třídu utváří skupina šikovných a pilných dívek a chlapců ve věku 4,5 - 6 let, případně děti s odkladem školní docházky.

Komplexní rozvoj osobnosti dítěte v předškolním věku je velmi důležitý pro plynulý a bezproblémový přechod dítěte z předškolního zařízení do školy. Ve třídě využíváme prvky vzdělávacího programu “Začít spolu”, dle kterých děti pracují v centrech aktivit a rozvíjí tak komplexně své vědomosti, dovednosti a schopnosti, svůj osobnostní potenciál. Za nezbytné pro naši práci považujeme úzkou spolupráci se zákonnými zástupci dětí a naší základní školou, zejména s paní učitelkami 1.třídy.

CÍLEM předškolní třídy je úspěšný budoucí usměvavý prvňáček bez slziček doma i ve školní lavici.

Eliška Prášilová - učitelka

Mgr. Amiridu Anita – učitelka

Veronika Burešová - asistentka pedagoga

PROVOZ MŠ : 6.30 - 16.30

TŘÍDA - Včelky

RÁMCOVÝ REŽIM DNE:

6.30   -   8.30

Scházení dětí, spontánní činnosti, herní aktivity

8.30   -   10.00

Přesnídávka,pohyb. chvilky, řízené aktivity

Příprava, pobyt venku

Příprava, oběd, hygiena

Poslech četby,lit. a hud. chvilky,odpočinek na lehátku

Odpolední činnosti, svačina, herní aktivity

V průběhu celého dne mají děti k dispozici pitný režim, časové údaje jsou orientační, přizpůsobují se potřebám dětí a reagují na momentální situace.

Taktéž hygiena probíhá dle individuálních potřeb dětí.

V 8.30 se MŠ uzamyká .

Vyzvedávání dětí po obědě: 12.15 – 12.30

Vyzvedávání stravy do jídlonosičů: 12.15. – 12.25

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkavcelky@zssvatoplukova.cz, 585 001 049

FOTOGALERIE: http://skolkavcelky.rajce.idnes.cz (Přístupové heslo k fotkám rodičům sdělíme na požádání.)

VZHLEDEM K VELKÉMU MNOŽSTVÍ FOTOGRAFIÍ VÁM NABÍZÍME MOŽNOST JEJICH PŘEKOPÍROVÁNÍ NA VAŠI "FLASHKU".

V NAŠÍ TŘÍDĚ NABÍZÍME:

Logopedickou depistáž, spolupráci s PPP a SPC; úzkou spolupráci se ZŠ, zejména pak s 1. třídou; program “Cestička do školy”; různé zájmové aktivity dle aktuální nabídky MŠ.

RANNÍ SCHÁZENÍ VČELEK:
6:30-7:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída), od 7:00 již ve své třídě ve 2.poschodí (zadní třída)

ODPOLEDNÍ ROZCHÁZENÍ VČELEK:
15:30-16:00 ve třídě Kvítka (2.poschodí, přední třída), od 16:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída)

KROUŽKY V MŠ

ANGLIČTINA: NAHLÁŠENÉ DĚTI
PONDĚLÍ: PRVNÍ  OD 14:20- 15:05                                                                                                                                                                                                    MÍSTO KONÁNÍ: MŠ SVATOPLUKOVA-KOMISE MÍSTNÍ ČÁSTI                                                                                                                                                     DĚTI VYZVEDÁVEJTE V MŠ

JUDO: NAHLÁŠENÉ DĚTI
ČTVRTKY: OD 15.15- 16.00
MÍSTO KONÁNÍ : TĚLOCVIČNA ZŠ
RODIČE VYZVEDÁVÁJÍ DĚTI PO KROUŽKU V TĚLOCVIČNĚ

DO ODVOLÁNÍ RUŠÍME VŠECHNY AKCE (PLAVÁNÍ, JUDO, KNIHOVNA, DIVADLO...)

MILÉ VČELKY,

ZVLÁDLY JSTE MINULÉ ÚKOLY? POKUD NE- NIC SE NEDĚJE. MOŽNÁ NEMÁTE DOMA TISKÁRNU A DĚLÁTE SI STAROSTI  S TÍM, ŽE  SI MYSLÍTE, ŽE ÚKOLY, INSPIRACE  A  NÁPADY PRO VÁS NEJSOU. ALE TAK TO NENÍ. SNAD JEN U OMALOVÁNEK NARÁŽÍME, ALE JINAK SE STAČÍ POZORNĚ PODÍVAT NA OBRÁZKY,PŘÍPADNĚ POŽÁDAT RODIČE O PŘEČTENÍ ZADÁNÍ ( SOFINKA TO ZVLÁDNE SAMA) .PRACOVNÍ LISTY SI DOKÁŽETE PŘEKRESLIT PODLE  NÁVODU A TVOŘENÍ  JE  VLASTNĚ I O VAŠÍ FANTAZII.

BLÍŽÍ SE VELIKONOCE, NEJKRÁSNĚJŠÍ SVÁTKY JARA. LETOS BUDOU ASI TROŠKU JINÉ,ALE I TAK SI JE POŘÁDNĚ UŽIJTE !

S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ SE  UŽ VE ŠKOLCE NEUVIDÍME, TAK VÁM PŘEJI, ABY SE VÁM, KTEŘÍ NASTOUPÍTE PO PRÁZDNINÁCH DO 1.TŘÍDY  VE ŠKOLE LÍBILO. VY, KTEŘÍ JEŠTĚ ZŮSTANETE VE ŠKOLCE SI ŠKOLKU POŘÁDNĚ UŽIJTE.

JÁ MÍŘÍM ZA DĚTMI DO JINÉ ŠKOLKY  A  HODNĚ  SE TĚŠÍM. NA VÁS BUDU ALE MOC A MOC VZPOMÍNAT. BYLO MI S VÁMI FAJN.

MĚJTE SE MOC PĚKNĚ  A DÁVEJTE NA SEBE POZOR. MÁM   VÁS RÁDA.

VAŠE PANÍ UČITELKA   ELIŠKA

básnička Hody,hody košíček na vajíčka kuře z ruličky řeřicha ve sklenici zajíc s vajíčky zajíček omalovanka2 omalovanka3 omalovanky1 trpělivost Pracovní list1 Pracovní list2

07.05.2020

Včelí královna