Včelky

"Když vstoupíš do naší třídy… ty budeš KAMARÁD, ty budeš DŮLEŽITÝ, ty budeš VYJÍMEČNÝ,
ty budeš RESPEKTOVANÝ, ty budeš OBJEVITEL, ty budeš TEN DŮVOD   …proč jsme tu! :-)

Naši třídu utváří skupina šikovných a pilných včelek a čmeláčků (dívek a chlapců) ve věku 4,5 - 6 let, případně děti s odkladem školní docházky.

Komplexní rozvoj osobnosti dítěte v předškolním věku je velmi důležitý pro plynulý a bezproblémový přechod dítěte z předškolního zařízení do školy. Ve třídě využíváme prvky vzdělávacího programu “Začít spolu”, dle kterých děti pracují v centrech aktivit a rozvíjí tak komplexně své vědomosti, dovednosti a schopnosti, svůj osobnostní potenciál. Za nezbytné pro naši práci považujeme úzkou spolupráci se zákonnými zástupci dětí a naší základní školou, zejména s paní učitelkami 1.třídy.

CÍLEM předškolní třídy je úspěšný budoucí usměvavý prvňáček bez slziček doma i ve školní lavici.

Eliška Prášilová - učitelka

Bc. Karla Sedlářová – učitelka (absolventka Pedagogické fakulty UP v Olomouci, obor: spec.pedag.před.věku)

Veronika Burešová - asistentka pedagoga (kurzu Asistent pedagoga)

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkavcelky@zssvatoplukova.cz, 585 001 049

FOTOGALERIE: http://skolkavcelky.rajce.idnes.cz (Přístupové heslo k fotkám rodičům sdělíme na požádání.)

V NAŠÍ TŘÍDĚ NABÍZÍME:

Logopedickou depistáž, spolupráci s PPP a SPC; úzkou spolupráci se ZŠ, zejména pak s 1. třídou; program “Cestička do školy”; různé zájmové aktivity dle aktuální nabídky MŠ.

RANNÍ SCHÁZENÍ VČELEK:
6:30-7:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída), od 7:00 již ve své třídě ve 2.poschodí (zadní třída)

ODPOLEDNÍ ROZCHÁZENÍ VČELEK:
15:30-16:00 ve třídě Kvítka (2.poschodí, přední třída), od 16:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída)

CO BUDOU VAŠE DĚTI VE ŠKOLCE POTŘEBOVAT během dalších dní

PŘEDPLAVECKÝ VÝCVIK PROBÍHÁ V ÚTERÝ OD 9.00 hod. DO 9.45 hod.
DĚTI PŘIVEĎTE DO MŠ VŽDY NEJPOZDĚJI V 7:30 HODIN (AUTOBUS NEČEKÁ). SVAČIT BUDEME V AQUAPARKU (SVAČINY V MŠ BUDOU DĚTEM ODHLAŠOVÁNY!) NÁVRAT DO MŠ NA OBĚD.
NA PLAVÁNÍ DĚTEM DEJTE VŽDY DO BATŮŽKU:
PLAVKY, ČEPICI NA PLAVÁNÍ (PLATÍ PRO DĚVČATA S DLOUHÝMI VLASY), RUČNÍK (NE OSUŠKU),
NAZOUVÁKY, SVAČINKU (NE SLADKOSTI), PITÍ V UMĚLOHMOTNÉ ½ LITROVÉ LÁHVI, 2 LÍSTKY NA MHD.

Canisterapie

Tradiční setkání dětí a přátelských canisterapeutických pejsků. Program začíná v 9:00hod.

DĚKUJEME

Program org. Newmanschool na Poděbradech. Více info doplníme později.

DĚKUJEME

TÉMA: JAK NÁM TO ŠLO A NAŠE POŘÁDNÁ SPOLEČNÁ OSLAVA...:-)
Program paní učitelek z 1. třídy ZŠ. :-) Pouze pro přihlášené předškoláčky!!
Paní učitelky si děti vyzvednou v kmenové třídě v 15:00, přemístí se s dětmi do tělocvičny ZŠ Svatoplukova. Cestička do školy bude probíhat od 15:00 do 16:30. Děti si vyzvedněte u paní učitelek po skončení Cestičky v tělocvičně v 16:30.
UPOZORŇUJEME: MŠ OD 16:30 UZAVŘENA, po tomto čase NENÍ MOŽNÉ se s dětmi vracet do šaten nebo do tříd pro zapomenuté hračky, věci atp.! Všechny věci budou mít děti u sebe v Cestičce do školy.

DĚKUJEME

ÚTERÝ 4.6.2019 pojedeme s dětmi do Hluboček, kde pro nás budou mít lektoři org. Newmanschool nachystaný dopolední program s názvem: "Co se děje v hlavě" .
DOPOLEDNÍ SVAČINKU A OBĚD NA TENTO DEN HROMADNĚ ODHLÁSÍME!"

25.06.2019

SOVIČKY

Na zahradu za námi přiletí krásné sovy a sovičky. :-)