Sluníčka

„Každý je nadaný. Avšak pokud bychom soudili rybu podle její schopnosti vyšplhat na strom, tak stráví celý svůj život v domnění, že je neschopná.“ Albert Einstein

V naší třídě pracujeme s dětmi ve věku od 5ti let, které jsou do třídy zařazovány na základě vyšetření ve Speciálně pedagogickém centru logopedickém (SPC), Olomouc – Třída Svornosti 37. S ohledem na jedinečnost každého dítěte rozvíjíme jeho individuální schopnosti a dovednosti. Cílem třídy je úspěšný budoucí prvňáček! Tohoto cíle chceme dosáhnout vzájemnou spoluprací se zákonnými zástupci.

Mgr. Pavla Štainerová – učitelka, logopedka (absolventka Pedagogické fakulty UP v Olomouci, obor: Speciální pedagogika)

Mgr. Alena Brablcová - spec. ped. (absolventka Pedagogické fakulty UP v Olomouci, obor: Speciální pedagogika  - andragogika, zaměření na psychopedii a logopedii )

Andrea Fialová - asistentka pedagoga

V NAŠÍ TŘÍDĚ NABÍZÍME:
- Každodenní individuální logopedickou péči
- Skupinovou logopedickou péči v průběhu celého dne
- Snížený počet žáků na 14
- Pravidelné konzultace s rodiči
- Spolupráce se SPC
- Systematický rozvoj v oblasti grafomotoriky, zrakového a sluchového vnímání, paměti, orientace v prostoru, předčíselných představ pro snadný nástup do ZŠ

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkaslunicka@zssvatoplukova.cz, 585 425 524

FOTOGALERIE: odkaz na fotogalerii zde, fotogalerie je chráněná heslem. Heslo vám na požádání sdělí učitelky v MŠ.

MŠ NA TRATI

PROTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ OD 25. 5. 2020

Vážení rodiče,

v rámci zachování bezpečnosti vás a vašich dětí jsme ve školce zavedli následující opatření. Prosíme o jejich důsledné dodržování.

• Rodič předává dítě vždy pedagogickému pracovníkovi před budovou školky - učiteli či asistentovi. Rodič nevstupuje do prostor MŠ.
  • V šatně bude k dispozici dezinfekce.
  • Po předání si dítě za dozoru personálu řádně umyje ruce a převleče se.
  • Personál zajistí dezinfekci rukou dítěte před každým jídlem.
  • Provozní personál MŠ dbá na zvýšenou hygienu na pracovišti - pravidelné otírání klik a dalších ploch dezinfekčním prostředkem, průběžné větrání, častější umývání a dezinfekce rukou.
  • Stravu dětem vydávají provozní zaměstnanci případně pedagogičtí pracovníci. Tito zaměstnanci budou vybaveni ochrannými pomůckami - rouška, štít a jednorázové rukavice.
  • Pozor: Při prvním nástupu do MŠ dne 25. 5. 2020 předá zákonný zástupce učiteli vyplněný tiskopis „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.“ Bez odevzdání tohoto prohlášení nebude dítě moci do MŠ nastoupit! Tiskopis je dostupný na našich webových stránkách a rovněž bude k dispozici v šatnách každé třídy.
  • V případě, že dítě trpí sezónními alergiemi, je nutné doložit lékařskou zprávu, kde bude uvedeno, že respirační potíže souvisí s alergií či jinou zdravotní komplikací.
  • Pobyt venku bude probíhat pouze v areálu, který náleží k MŠ.
  • Venkovní činnosti budou převažovat nad činnostmi ve vnitřních prostorách.
  • Provoz a organizace MŠ zůstávají zachovány.
  • Vstup rodičů do prostor MŠ bude povolen pouze po předchozí telefonické domluvě s pedagogickými pracovníky za účelem nutných konzultací. Ostatní záležitosti budou řešeny jen telefonicky.
  • Vstup do budovy je povolen pouze se zakrytím dýchacích cest (rouška, šátek).

Děkujeme, že nám dodržováním protiepidemických opatření pomáháte k bezproblémovému chodu MŠ a ochraně zdraví vás, vašich dětí a všech pracovníků.

Pokud dojde ke změnám, popřípadě novému nařízení, budeme vás aktuálně informovat.

Tým MŠ