Berušky

Chcete, aby se u nás vaše děti cítily dobře? Máme na to návod. Pomoci projektu, který realizovala SCHOLA  EMPIRICA , z.s. ve spolupráci s domácími experty a ředitelkou CEBEI prof. Judy Hutchingsovou z Walesu jsme zařadily do naší třídy akreditovaný vzdělávací program "Podpora sociálního a emočního vývoje dětí předškolního věku". Je to inovativní metodika práce s dětmi v předškolním věku v oblastech řešení konfliktů, snižování agresivního chování, navazování kontaktů, poznávání pocitů a emocí. Pomáhá nám přispět ke zlepšení práce s dětmi, podporuje jejich zdravý vývoj a růst ve smyslu rozvoje jejich socio-emočních dovedností v těchto stěžejních prvních letech vývoje.

Během šk. r. vás tímto programem budeme provázet.

Iveta Baráková - učitelka (absolventka ÚSO- Střední pedagogické školy v Přerově)

Markéta Šafrová - učitelka (absolventka ÚSO – Střední pedagogické školy v Krnově)

Lenka Novotná - asistentka pedagoga (absolvetnka ÚSO– SŠS, Kurz asistenta pedagoga)

Provoz třídy je od 6:15 do 16:45.

RÁMCOVÝ REŽIM DNE:

6.15   -   8.30

Scházení dětí,spontánní činnosti,herní aktivity

8.30   -   9.45

Přesnídávka,pohyb. chvilky, řízené aktivity

Příprava, pobyt venku

Příprava, oběd, hygiena

Poslech četby,lit. a hud. chvilky,odpočinek na lehátku

Odpolední činnosti, svačina, herní aktivity

V průběhu celého dne mají děti k dispozici pitný režim, časové údaje jsou orientační, přizpůsobují se potřebám dětí a reagují na momentální situace. Taktéž hygiena probíhá dle individuálních potřeb dětí.

V 8.30 se MŠ uzamyká.

Vyzvedávání dětí po obědě: 12.15 – 12.30

Vyzvedávání stravy do jídlonosičů: 12.15. – 12.25

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkaberusky@zssvatoplukova.cz , 585 425 642

FOTOGALERIE: http://beruskytrat.rajce.idnes.cz

V NAŠÍ TŘÍDĚ NABÍZÍME:

Preventivní programy - Společenské chování, Děti a zdraví, Děti a ekologie, Děti v dopr. provozu, Co se stalo a stát nemuselo.

Meditační místnost, která slouží  ke krátkému odpočinku s hudbou nebo pohádkou před pobytem venku.

Pro úspěšnou adaptaci vašich dětí pořádáme společné setkáni s vámi i s dětmi ještě před zahájením šk. r. na naší zahrádce.

PROVOZ V OBDOBÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

BUDOVY MŠ SVATOPLUKOVA,NA TRATI,ŘEPČÍNSKÁ UZAVŘENY

OD 23.12. 2019 (včetně) DO 1.1. 2020(včetně)

ZAČÍNÁME 2.1. 2020 – POUZE NA BUDOVĚ SVATOPLUKOVA PRO PŘIHLÁŠENÉ DĚTI.

BUDOVA NA TRATI A ŘEPČÍNSKÁ BUDOU UZAVŘENY, ALE PROVOZ JE 2.1. A 3.1. 2020 ZAJIŠTĚN PRO PŘIHLÁŠENÉ DĚTI NA BUDOVĚ SVATOPLUKOVA.

VŠECHNY BUDOVY OD 6.1. 2020 ZAHAJUJÍ PROVOZ JAKO V BĚŽNÉM ŠKOLNÍM ROCE.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

05.09.2019

JUDO

Judo v MŠ : Vážení rodiče, v tomto školním roce 2019/2020 bude probíhat kroužek JUDO, a to každý čtvrtek od 15:15 - 16:00 hod. v tělocvičně. Pokud máte zájem, nahlaste se ve svých třídách paní učitelce, a to nejpozději do 16.9.2019.

11.09.2019

Ve třídě BERUŠEK v 16:45 hod.

12.09.2019

DIVADLO ŠIKULKA

Ve třídě BERUŠEK V 10:30 hod.

18.09.2019

IN - LINE BRUSLENÍ

IN - LINE bruslení od 10:00 - 11:30 hod. pro přihlášené děti.

Dyniáda se uskuteční v dopoledních hodinách. Prosíme donést:menší dýni, různé doplňky např. klobouky, svítidla, kostýmy. Může být i také něco upečeného k zakousnutí :-)

18.11.2019

ZOO NA SV. KOPEČKU

Plánovaný příjezd do MŠ zhruba v 12:30 hod. Dětem svačinku ani pití nedávejte. Vše bude zajištěno :-)

Pro Naše malé a hodné děti ze třídy Berušky máme překvapení, a to jízdu historickou tramvají po Olomouci. Věříme, že to bude pro děti nezapomenutelný zážitek :-)

Protože máme ty nejhodnější děti na světě, Mikuláš s andělem nechají čerta doma, a přijdou za dětmi do dětského centra Krokodýlek, kde jim rozdají balíčky s dobrotami :-)

Příjezd do Krokodýlku bude v 10:00 hod a plánovaný odjezd ve 12:00 hod

Děti se na chvíli stanou kosmonauty, kteří uvidí hvězdy, i ostatní fascinující věci, které patří do Naší sluneční soustavy nejen ze země.

Vše se bude konat v tělocvičně MŠ od 09:00 do 11:00 hod.

Jako každý rok k Nám přijede z města Šternberk divadlo, které má pro Naše děti nachystané maňáskové představení :-)

Vše se bude dít v oddělení Berušek od 09:00 hod.

Básničky, písničky, vlastní výrobek a ta nejbáječnější Vánoční nálada :-) To, a mnoho dalšího Vás čeká v oddělení BERUŠEK.
P.S.: Domácí cukroví a jiné mlsky samozřejmě můžete také přinést :-)