Kvítka

,,Dětská hra je vážné zaměstnání. Je nesmírně důležitá pro vývoj každého dítěte.

Prostřednictvím hry a hračky dítě poznává svět, jeho tvary, barvy, vztahy….“

...prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc.

Věkové složení naší třídy je od 2 do 4 let. Takto malé děti se mění z měsíce na měsíc a rychle se rozvijí po všech stránkách. Snažíme se o individuální přístup a zároveň s dětmi pracujeme na vytváření prvních kamarádských vztahů v příjemném bezpečném a tvořivém prostředí naší třídy. K tomu nám pomáhá maňásek Krtečka, který nás provází celým školním rokem. Dále ve třídě uplatňujeme krtečkova pravidla, která děti vedou k dodržování základních společenských norem.

Pavla Dzurianová – učitelka a zástupce ředitele ZŠ pro MŠ (absolventka ÚSO - Střední pedagogické školy v Přerově, CŽV na UP v Olomouci: Studium pro vedoucí pedagogické pracovníky)

Mgr. Martina Žišková Krestýnová - učitelka  (absolventka Pedagogické fakulty UP v Olomouci, obor učitelství pro 1.stupeň a speciální pedagogika)

Lucie Richtermocová- asistentka pedagoga (absolventka SOU s maturitou, kurzu Asistent pedagoga)

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkakvitka@zssvatoplukova.cz , 585 001 049

FOTOGALERIE: http://skolkakvitka.rajce.idnes.cz

V NAŠÍ TŘÍDĚ NABÍZÍME:

individuální adaptace podle potřeb dítěte a rodičů, logopedickou prevenci, pobyt venku na velké školní zahradě, individuální konzultace s rodiči.

PROVOZ MŠ : 6.30 - 16.30

TŘÍDA - Kvítka

RÁMCOVÝ REŽIM DNE:

6.30   -   8.30

Scházení dětí, spontánní činnosti, herní aktivity

8.30   -   10.00

Přesnídávka,pohyb. chvilky, řízené aktivity

Příprava, pobyt venku

Příprava, oběd, hygiena

Poslech četby,lit. a hud. chvilky,odpočinek na lehátku

Odpolední činnosti, svačina, herní aktivity

V průběhu celého dne mají děti k dispozici pitný režim, časové údaje jsou orientační, přizpůsobují se potřebám dětí a reagují na momentální situace.

Taktéž hygiena probíhá dle individuálních potřeb dětí.

V 8.45 se MŠ uzamyká .

Vyzvedávání dětí po obědě: 12.15 – 12.30

Vyzvedávání stravy do jídlonosičů: 12.15. – 12.25

RANNÍ SCHÁZENÍ KVÍTEK:
6:30-7:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída), od 7:00 již ve své třídě ve 2.poschodí

ODPOLEDNÍ ROZCHÁZENÍ KVÍTEK:
od 16:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída)

Vážení rodiče,

zde je několik informací, co děti z Kvítek budou potřebovat:

- papuče - s pevnou patou

- převlečení do třídy - čitelně podepsané

- převlečení ven - čitelně podepsané

- náhradní oblečení - čitelně podepsané

- pyžamo, plyšová hračka na spinkání, pokud je díte zvyklé

- plastový hrníček s ouškem - podepsaný

- papírové ubrousky

Dle možností rodičů, uvítáme tyčinkové lepidlo, barevné papíry, nebo jakýkoliv materiál do výtvarné výchovy.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY : V ÚTERÝ 3.9.2019 V 16:00 hod. VE TŘÍDĚ KVÍTKA