Mravenečci

Naše třída se jmenuje MRAVENEČČI a nachází se v prvním patře budově MŠ Svatoplukova. Tuto třídu navštěvují nejmladší děti a to ve věku od 2,5 - 4,5 let. Ve třídě je 16chlapců a 9 dívek.

Předávání informací:

• každodenní osobní předávání informací o dítěti - oboustanně
  • webové stránky: www.zssvatoplukova.cz
  • telefonicky: 585 411 757
  • emailem: skolkamravenecci@zssvatoplukova.cz

Naše společná pravidla:

S dětmi si utváříme pravidla, všichni je dodržujeme. Pravidla jsou graficky ztvárněna. Děti vedeme k samostatnosti, pokud potřebují pomoc, řeknou si o ni. Při příchodu i odchodu navážeme oční kontakt a zdravíme se pozdravem.

Stravování:

V rámci pitného režimu je k dispozici celý den nápoj a voda. Dbáme na kulturu stravování. Sledujeme jídelníček, zda neobsahuje pokrmy a složky, na které je některé dítě alergické, prosíme rodiče o spolupráci (nutné lékařské potvrzení). Každé dítě si individuálně volí množství jídla a pití, může si přidávat. Děti ke zdravému stolování motivujeme tak, aby pokrm vždy alespoň ochutnaly. Děti používají lžíci, od 4 let celý příbor.

Zdraví a nemoc:

Do kolektivu jsou přijímány POUZE ZDRAVÉ DĚTI!

V případ náhlé nemoci jsou rodiče informovány telefonicky.

Rodiče vítáni:

Rodiče vnímáme jako svoje partnery. Očekáváme jejich zpětnou vazbu i náměty na zlepšení či na zajímavá témata a akce. V případě potřeby si rodiče mohou kdykoliv domluvit individuální konzultace.

Dobrá komunikace a spolupráce mezi učitelkami a rodinou je klíčem ke spokojenosti dětí.

Helena Tichá: učitelka (absolventka ÚSO - Střední pedagogické školy v Přerově)

Bc. Lucie Kocourová: učitelka (absolventka Pedagogické fakulty UP v Olomouci, obor: Speciální pedagogika předškolního věku)

Jitka Škodová - chůva (absolventka kurzu chůva)

Provoz MŠ : Svatoplukova 6.30 - 16.30

TŘÍDA - MRAVENEČCI

RÁMCOVÝ REŽIM DNE:

6:30-8:30 Scházení dětí, herní aktivity, individuální práce s dětmi

8:30-9:50 Ranní kruh (pozdravení, povídání o zážitcích, co nás dnes čeká), pohybová chvilka,   řízená činnost, hodnotící kruh

9:50-11:50 hygiena, převlékání, pobyt venku

11:50-12:30 převlékání, hygiena, stolování, oběd

12:30-13:50 poslech četby, odpočinek na lehátku

13:50-16:30 svačinka, odpolední činnost, herní aktivity, individuální práce s dětmi

V průběhu celého dne mají děti k dispozici pitný režim, časové údaje jsou orientační, přizpůsobují se potřebám dětí a reagují na momentální situace.

Taktéž hygiena probíhá dle individuálních potřeb dětí.

V 8.30 se MŠ uzamyká .

Vyzvedávání dětí po obědě: 11:45 - 12:00

Vyzvedávání stravy do jídlonosičů: 12.15. – 12.25

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkamravenecci@zssvatoplukova.cz

FOTOGALERIE: msmravenecci.rajce.idnes.cz

Slibovaný výlet na školní zahradě
Kdy: 23.6.2021 (středa)
Od kolika: 8:30 - 14:00
CO s sebou: batůžek, špekáček, pečivo, pláštěnku, plavky, ručník, opalovací krém

Připravte prosím dětem vhodné sportovní oblečení!

Děti se mohou těšit na spoustu legrace, hry, cákání se v brouzdališti, opékání špekáčků, relaxování na dekách a pouštění pohádek

Dětem na tento den odhlaste oběd a odpolední svačinku. Nahlaste jen dopolední svačinku.
Návrat do školky kolem 14:30.

Děkujeme, snad nás počasí nezradí

30.08.2021

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

DOVOLUJEME SI VÁS POZVAT NA TŘÍDNÍ SCHŮZKY. TY PROBĚHNOU VE TŘÍDĚ MRAVENEČKŮ 30.8.2021 OD 15:30 HODIN