Broučci

"Usměj se, když můžeš. Omluv se, když je potřeba. Nerozčiluj se maličkostmi. Netrap se tím, co nejde změnit a raduj se z každého dne, kdy jsme spolu."

Třída je složena z dětí ve věku 2,5 až 4,5 roku.

V rámci adaptace na prostředí MŠ nabízíme nejmladším dětem možnost návštěv s maminkami v odpoledních hodinách v době 15,00 – 16,00 hod, poté mohou děti nastoupit na celé dopoledne do MŠ, kdy lze ještě využít možnost pobytu rodiče s dítětem v době ranních her (8 – 8, 30h). V případě potřeby je možné upravit adaptaci individuálně tak, aby to pro dítě bylo co možná nejsnazší.
V průběhu adaptačního období převládají ve třídě převážně volní a odpočinkové aktivity, do kterých se postupně zařazují aktivity společné v podobě kolektivních a pohybových her, zpívání, tancování, učení básniček apod. Dále se seznamujeme s režimem dne, celou mateřkou školou a pravidly s ní spojené. Postupem času přecházíme na převažující řízenou činnost, která vychází z aktuálního třídního vzdělávacího plánu.
Ve třídě je kladen důraz na intuitivní pedagogiku a využívání relaxačních aktivit, pro navození maximálního bezpečí a pohodlí dětí.
Pro naše děti je během roku připravován bohatý kulturní program. Zpravidla jednou měsíčně se pro děti koná divadelní představení (loutkové i hrané), které do naší MŠ dojíždí. Míváme také ukázky dravých a exotických ptáků (sovičky, papoušci), Voňavé hádanky (prvky aromaterapie doprovázené hrou na netradiční hudební nástroje), Africké bubínky (ukázka hry na bubny s představením africké kultury), canisterapie (návštěva pejska Baddyho, povídání o péči o pejska a hry s ním), muzikoterapie (hra na různé tradiční i netradiční hudební nástroje, relaxační a pohybové aktivity), Medvídci (program zaměřen na zdraví, zprostředkován lékařskou fakultou UP) a mnoho dalšího.
Dále pro děti naší věkové kategorie nabízíme každoročně tyto zájmové kroužky -bruslení na IN-LINE bruslích, kurz lyžování a odpolední pohybový kroužek.

Bc. Hana Krylová - učitelka (absolventka Ostravské univerzity v Ostravě, obor: učitelství pro mateřské školy)

Jitka Mahrová - učitelka (absolventka ÚSO - Střední pedagogické školy v Přerově)

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkabroucci@zssvatoplukova.cz ,  585 411 757

FOTOGALERIE: http://www.skolkabroucci.rajce.idnes.cz