Broučci

"Usměj se, když můžeš. Omluv se, když je potřeba. Nerozčiluj se maličkostmi. Netrap se tím, co nejde změnit a raduj se z každého dne, kdy jsme spolu." 

Třída je složena z dětí ve věku 2,5 až 4,5 roku.

V rámci adaptace na prostředí MŠ nabízíme nejmladším dětem možnost návštěv s maminkami v odpoledních hodinách v době 15,00 – 16,00 hod, poté mohou děti nastoupit na celé dopoledne do MŠ, kdy lze ještě využít možnost pobytu rodiče s dítětem v době ranních her (8 – 8, 30h). V případě potřeby je možné upravit adaptaci individuálně tak, aby to pro dítě bylo co možná nejsnazší.
V průběhu adaptačního období převládají ve třídě převážně volní a odpočinkové aktivity, do kterých se postupně zařazují aktivity společné v podobě kolektivních a pohybových her, zpívání, tancování, učení básniček apod. Dále se seznamujeme s režimem dne, celou mateřkou školou a pravidly s ní spojené. Postupem času přecházíme na převažující řízenou činnost, která vychází z aktuálního třídního vzdělávacího plánu.
Ve třídě je kladen důraz na intuitivní pedagogiku a využívání relaxačních aktivit, pro navození maximálního bezpečí a pohodlí dětí.
Pro naše děti je během roku připravován bohatý kulturní program. Zpravidla jednou měsíčně se pro děti koná divadelní představení (loutkové i hrané), které do naší MŠ dojíždí. Míváme také ukázky dravých a exotických ptáků (sovičky, papoušci), Voňavé hádanky (prvky aromaterapie doprovázené hrou na netradiční hudební nástroje), Africké bubínky (ukázka hry na bubny s představením africké kultury), canisterapie (návštěva pejska Baddyho, povídání o péči o pejska a hry s ním), muzikoterapie (hra na různé tradiční i netradiční hudební nástroje, relaxační a pohybové aktivity), Medvídci (program zaměřen na zdraví, zprostředkován lékařskou fakultou UP) a mnoho dalšího.
Dále pro děti naší věkové kategorie nabízíme každoročně tyto zájmové kroužky -bruslení na IN-LINE bruslích, kurz lyžování a odpolední pohybový kroužek.

VE TŘÍDĚ PRACUJÍ:

Bc. Hana Krylová - učitelka (absolventka Ostravské univerzity v Ostravě, obor: učitelství pro mateřské školy)

Mgr. Alžběta Kočí - učitelka (absolventka Školy ekonomiky a cestovního ruchu Jihlava, obor: předškolní a mimoškolní pedagogika)

 

PROVOZ MŠ : 6.30 - 16.30

TŘÍDA - Broučci

RÁMCOVÝ REŽIM DNE:

6.30   -   8.30

Scházení dětí, spontánní činnosti, herní aktivity

8.30   -   10.00

Přesnídávka,pohyb. chvilky, řízené aktivity

10.00 - 11.40

Příprava, pobyt venku

11.40 – 12.30

Příprava, oběd, hygiena

12.30 - 13.50

Poslech četby,lit. a hud. chvilky,odpočinek na lehátku

13.50 - 16.30

Odpolední činnosti, svačina, herní aktivity

V průběhu celého dne mají děti k dispozici pitný režim, časové údaje jsou orientační, přizpůsobují se potřebám dětí a reagují na momentální situace.

Taktéž hygiena probíhá dle individuálních potřeb dětí.

V 8.30 se MŠ uzamyká.

Vyzvedávání dětí po obědě: 12.15 – 12.30

Vyzvedávání stravy do jídlonosičů: 12.15. – 12.25

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkabroucci@zssvatoplukova.cz ,  585 411 757

FOTOGALERIE: http://www.skolkabroucci.rajce.idnes.cz

 

RANNÍ SCHÁZENÍ BROUČKŮ:
6:30-7:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída), od 7:00 již ve své třídě v 1.poschodí (zadní třída)

ODPOLEDNÍ ROZCHÁZENÍ BROUČKŮ:
od 16:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída)

Plánované akce

Plánujeme pro vás akce s předstihem. Na tomto místě je vždy spolehlivě najdete.

Milá broučátka, i když se Vám naše školička opět po roce uzavřela, i tak můžete doma s rodiči pracovat tak, jako jste zvyklé s námi ve školce. Budeme Vám sem pravidelně dávat různě úkoly, náměty, tipy na činnosti, které můžete doma vyrábět, vypracovávat a učit se. My s paními učitelkami budeme mezi tím pracovat na tom, aby jsme školičku pořádně vyčistily a nachystaly na Váš jarní návrat.
Budeme moc rády, když nám pošlete nějaký krátký pozdrav, či ukázku toho, jak doma s rodiči pracujete na úkolech, které Vám tu budeme dávat - posílejte na broučí mail, ať víme, jak Vám to jde a jak se Vám vede. Užijte si zatím čas doma s rodinkou, choďte na procházky a užívejte si sluníčka a společných chvil. Zase se brzy uvidíme :).
Vaše paní učitelky Hanča, Bety a Kačka :)

Pozdrav ze školky

05.03.2021

Pozdrav ze školky

Na naše rajčátko jsme Vám přidali videjko s krátkým kočíčím cvičením:).
Ve stejné složce budete moc nalézt během zavření školky i další překvápka, tak sledujte :)

Příprava na jaro, změny kolem nás, v nás či v přírodě ...

Koukáte na rajče?

10.03.2021

Koukáte na rajče?

Naši drazí - na broučkovém rajčeti už přibývají videa paních učitelek, které pro Vás připravily cvičení a čtené pohádky - ty budou v průběhu týdne postupně přidávat :), takže pokud už Vám miláčci přerůstají doma přes hlavu, pusťte jim před odpočinkem pohádku od paní učitelky a můžete na chvilku vydechnout :)

Tohle témá navazuje na probouzející se přírodu a je zaměřeno na změny, které můžeme pozorovat a dělat na zahrádce :)

Naši milí, až se půjdete zase projít, vezměte to kolem školky:) čekají tu na Vás venkovní úkoly ( ať máte nějakou změnu :) )

Tento týden bychom se měli věnovat zvířátkům na zahradě v období jara. Zkuste si s dětmi vybrat inspiraci z poskytnutých materiálů.

JAZYK JE HRA

25.03.2021

JAZYK JE HRA

Kdo by měl zájem rozšířit jazykové obzory Vaší ratolesti, mrkněte dále, třeba to bude to pravé ořechové pro Vás ;)

Milá broučata:),

svátky jara se k nám kvapem blíží a tak by bylo dobré se na ně pořádně připravit :)

DOVOLENÁ

26.03.2021

DOVOLENÁ

I paní učitelky si musí občas odpočinout... :)

Děťátka, pohádky tohoto týdne se, nevím proč, začaly přidávat na konec, nebo doprostřed seznamu všech videí ( pokaždé mi vyskočí jinde), tak se nebojte, že na Vás nemyslím, jen je tam trochu chaos se třízením, který nejde odstranit, takže hledejte pohádky s jiným pozadím, než v prvních týdnech :) - aspoň máte bojovku k tomu :D.

Pěkný poslech :),

H.

Příroda se probouzí a my si zkusíme, jak jsou na tom zahradníci na jaře ;)

Zlatíčka naše,
tak školička se nám zase po dlouhé době otevírá - ovšem jen pro některé z Vás, bohužel :(. Ale i tak na Vás nezapomínáme a i nadále budeme dávat inspirace, co můžete doma dělat :). Myslíme na Vás, posílejte i nadále pozdravy, fotečky, ať o Vás víme :)

V těchto dvou týdnech se ve školičce budeme s dětmi zabývat naši Zemí - jejím bohatstvím, členěním a samozřejmě i ochranou :)...

Den matek se nám blíží, a tak tento týden budeme věnovat výrobkům, přáníčkům, básničkám a dalším radostem, které můžeme maminkám předat. A aby to tatínkům nebylo líto, budeme samozřejmě myslet i na ně :).

Mateřská škola