Broučci

"Usměj se, když můžeš. Omluv se, když je potřeba. Nerozčiluj se maličkostmi. Netrap se tím, co nejde změnit a raduj se z každého dne, kdy jsme spolu."

Třída je složena z dětí ve věku 2,5 až 4,5 roku.

V rámci adaptace na prostředí MŠ nabízíme nejmladším dětem možnost návštěv s maminkami v odpoledních hodinách v době 15,00 – 16,00 hod, poté mohou děti nastoupit na celé dopoledne do MŠ, kdy lze ještě využít možnost pobytu rodiče s dítětem v době ranních her (8 – 8, 30h). V případě potřeby je možné upravit adaptaci individuálně tak, aby to pro dítě bylo co možná nejsnazší.
V průběhu adaptačního období převládají ve třídě převážně volní a odpočinkové aktivity, do kterých se postupně zařazují aktivity společné v podobě kolektivních a pohybových her, zpívání, tancování, učení básniček apod. Dále se seznamujeme s režimem dne, celou mateřkou školou a pravidly s ní spojené. Postupem času přecházíme na převažující řízenou činnost, která vychází z aktuálního třídního vzdělávacího plánu.
Ve třídě je kladen důraz na intuitivní pedagogiku a využívání relaxačních aktivit, pro navození maximálního bezpečí a pohodlí dětí.
Pro naše děti je během roku připravován bohatý kulturní program. Zpravidla jednou měsíčně se pro děti koná divadelní představení (loutkové i hrané), které do naší MŠ dojíždí. Míváme také ukázky dravých a exotických ptáků (sovičky, papoušci), Voňavé hádanky (prvky aromaterapie doprovázené hrou na netradiční hudební nástroje), Africké bubínky (ukázka hry na bubny s představením africké kultury), canisterapie (návštěva pejska Baddyho, povídání o péči o pejska a hry s ním), muzikoterapie (hra na různé tradiční i netradiční hudební nástroje, relaxační a pohybové aktivity), Medvídci (program zaměřen na zdraví, zprostředkován lékařskou fakultou UP) a mnoho dalšího.
Dále pro děti naší věkové kategorie nabízíme každoročně tyto zájmové kroužky -bruslení na IN-LINE bruslích, kurz lyžování a odpolední pohybový kroužek.

Bc. Hana Krylová - učitelka (absolventka Ostravské univerzity v Ostravě, obor: učitelství pro mateřské školy)

Jitka Mahrová - učitelka (absolventka ÚSO - Střední pedagogické školy v Přerově)

PROVOZ MŠ : 6.30 - 16.30

TŘÍDA - Broučci

RÁMCOVÝ REŽIM DNE:

6.30   -   8.30

Scházení dětí, spontánní činnosti, herní aktivity

8.30   -   10.00

Přesnídávka,pohyb. chvilky, řízené aktivity

Příprava, pobyt venku

Příprava, oběd, hygiena

Poslech četby,lit. a hud. chvilky,odpočinek na lehátku

Odpolední činnosti, svačina, herní aktivity

V průběhu celého dne mají děti k dispozici pitný režim, časové údaje jsou orientační, přizpůsobují se potřebám dětí a reagují na momentální situace.

Taktéž hygiena probíhá dle individuálních potřeb dětí.

V 8.30 se MŠ uzamyká.

Vyzvedávání dětí po obědě: 12.15 – 12.30

Vyzvedávání stravy do jídlonosičů: 12.15. – 12.25

KONTAKT NA TŘÍDU: skolkabroucci@zssvatoplukova.cz ,  585 411 757

FOTOGALERIE: http://www.skolkabroucci.rajce.idnes.cz

RANNÍ SCHÁZENÍ BROUČKŮ:
6:30-7:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída), od 7:00 již ve své třídě v 1.poschodí (zadní třída)

ODPOLEDNÍ ROZCHÁZENÍ BROUČKŮ:
od 16:00 ve třídě Mravenečci (1.poschodí, přední třída)

31.08.2020

Třídní schůzky

Zveme všechny nové i stávající rodiče dětí, ze třídy Broučků, na první třídní schůzku ve školním roce 2020/2021, která proběhne poslední srpnový den - 31.8. ve 15:30hod!
Prosíme o účast alespoň jednoho rodinného příslušníka ( bez dětí- pokud máte tu možnost), ať můžeme v klidu probrat všechny technické i organizační náležitosti a začít tak v klidu nový školní rok.

Budeme se na Vás těšit. :)
Vaše paní učitelky.

se uskuteční 17. 9. (čtvrtek). Cena výletu je 150, Kč - není hrazeno ze školného (vybíráme zvlášť).
Pojedeme s mravenečky v 8:30 hod od školky objednaným autobuskem, před obědem se budeme vracet:). S sebou pití, svačinku (popř. pláštěnku). Více info na nástěnce v šatně :).

Od 8. 00 hodin - pouze pro přihlášené děti. Vyplněné žádosti odevzdejte do 11. září paním učitelkám do třídy.

Divadlo v MŠ

Do školičky přijede letos poprvé divadélko - s pohádkou USMRKÁNEK A CHYTRÁ MYŠKA.
Začinat bude v 10:15 :).