PŠÚ

Pomáháme školám k úspěchu

V projektu jsme zapojeni od roku 2020.

V rámci PŠÚ nás školí ZŠ Horka nad Moravou a spolupracujeme s těmito školami: ZŠ Šromotovo Hranice, ZŠ Skrbeň, ZŠ Zábřeh, ZŠ Velké Opatovice, ZŠ Česká Ves, ZŠ Moravská Třebová, ZŠ Vrbátky, ZŠ Příkazy, ZŠ Droždín, ZŠ Náměšť na Hané a ZŠ Husova Brno.

Do projektu jsme se zapojili se záměrem podpořit na naší škole čtenářskou gramotnost, nicméně jsme získali mnohem více. Za dobu projektu se u nás zvýšil počet čtenářských dílen a došlo k celkovému pozvednutí čtenářství na obou stupních, většina tříd má svoji třídní knihovničku a o naši celoškolní knihovnu, která se za tři roky v PŠÚ obohatila o mnoho kvalitních titulů, pečuje knihovnice. Zároveň se podpořila kolegialní spolupráce. Pravidelně se setkáváme v týmu čtenářské gramotnosti, kde společně plánujeme další postup. Tento rok jsme si vzájemně otevřeli hodiny, které jsme i společně reflektovali. Organizujeme projektový den Den s knihou v březnu, měsíci knihy, kam si zveme externí hosty, kteří různými způsoby představují artefakt knihy.

4. října 2023

Lovci perel

JAK HRA FUNGUJE?

V knihovně se nacházejí knihy, které jsou na hřbetu označeny stříbrným proužkem. Čtenář po výběru knihy obdrží hrací kartu s otázkami. Cílem je přečíst knihu a odpovědět na otázky související s jejím obsahem. Spolu s knihou potom v knihovně vrátí i vyplněnou hrací kartu. Za každou knihu a správně zodpovězené otázky k ní získává čtenář perlu a tvoří tak náhrdelník. Vyhodnocení soutěže proběhne v červnu.

29. listopadu 2021

Memoriál Hany Maciuchové

Rádi bychom uctili památku patronky školy uměleckým dílem, a tak zveme žáky, učitele i veřejnost, aby se chopili pera nebo klávesnic a psali s námi texty inspirované citátem slavné herečky.

Téma literárního díla: Vzdávat život je nesmysl.

Literární druh textu: poezie, próza či drama

Délka: libovolná

Kategorie:

1) žákyně a žáci 1. stupně

2) žákyně a žáci 2. stupně

3) zaměstnanci školy

4) veřejnost

Zahájení: 29. 11. 2021

Ukončení: 26. 1. 2022

Umělecké texty vkládejte do schránky u vchodu školy nebo zasílejte na email: mhm@zssvatoplukova.cz.​

Do úvodní hlavičky textu napište jméno, literární druh a kategorii.

Autoři a autorky vybraných textů budou po 1. 3. 2022 informování o dalších možnostech prezentace svých literárních počinů.

Těšíme se na čtení Vašich textů.

Organizační tým MHM

MHM
(plakát ke stažení v pdf zde)

MEDAILONEK