Dobro-druzi

Další ročník Dobro-druhů už zná své mladé filantropy. Nejmladším je deset, těm nejstarším osmnáct. Celkem je jich přes sto padesát a přihlášky do Nadace Via i tentokrát přicházely ze všech koutů České republiky.

Všechny týmy přijely i se svými patrony na úvodní setkání, které se konalo 23. a 24. listopadu v pražské Pracovně. Na něm si vzájemně představily svoje projekty, dozvěděly se cenné rady k fundraisování nebo propagaci a řada z nich také nadšeně objevovala Prahu.

A o čem tedy noví Dobro-druzi jsou? Stejně jako ty předchozí je spojuje chuť uspořádat benefiční akci pro dobrou věc. Často jde o školní kolektivy nebo skupiny přátel, které při pořádání benefic čerpají ze svých rozličných talentů – někteří uspořádají koncert, další upečou cukroví, jiní zorganizují prodejní vernisáž uměleckých děl. Cíle pomoci jsou různé, ale přesto je možné je shrnout do několika hlavních oblastí – pomoc handicapovaným dětem, seniorům, zvířatům v nouzi a životnímu prostředí.

Další podrovnosti o projektu naleznete zde

DD_2018_US_04